Zadania Domowe

1/ nauczyć się czytać str. 17,

2/ str. 23, ćw. 2

3/ poćwiczyć pisanie litery D,d

4/ ćwiczyć wierszyki i piosenki na Dzień babci i dziadka.

Religia O

KLASA 1

KLASA 2

1. Naucz się czytać polowe czytanki Wielka Uczta strona 63
2. Dyktando: pierwsze zdanie strona 66
Zosia poukładała do kącika suche gałęzie.
3. Ćwiczenie 4-5 strona 76
Życzę wszystkim smacznego obiadu i odpoczynku z okazji Thanksgiving

Religia 2

1) Bardzo proszę uczyć się modlitw (dzieci maja z tylu w katechizmie co maja zaliczyć)
2) zad 5 str 29
3) pokolorować obrazek na str 26 oraz zrobić zadanie na str 27

KLASA 3a

Zadanie na 4 grudnia
1) czytanka str 61
2) cw 2 str 54 (przepisać ładnie do zeszytu)
3) uzupełnić kartę "Dzień jabłka"( Nieobecni dostana na lekcji)
4) cw 1 str 52 (dla chętnych)
Nieobecni proszę uzupełnić cw 1 str 51-52 i cw 1 str 54.

KLASA 3b

Z okazji Święta Dziękczynienia nie ma zadania dla kl 3b
Niemniej jednak gorąco zachęcam do czytania w języku polskim np opowiadania pt. „ Mój przyjaciel z planety Orion”

Szanowni Rodzice!
Nasza klasa razem z kl 6 przygotowuje tegoroczne przedstawieni z okazji
Świąt Bożego Narodzenia
Dzieci dostały króciutkie wierszyki do nauki na pamięć ( wklejone z tyłu na okładkę zeszytu) oraz teksty kolęd, które będziemy śpiewać.
Bardzo proszę po praktykujcie z dziećmi.
Wszystkim życzę smacznego indyka i dużo wypoczynku.
                    Pozdrawiam pani Ania

Religia 3a i 3b

Kochani Rodzice i Uczniowie,

Zbliża się Święto Dziękczynienia, to czas kiedy możemy podziękować naszemu Królowi za wszystko...Dzieci  powoli studiują Przykazania i już przerobiliśmy 6 i 9  ( str. 30 i 31).

Bardzo lubią zdawać modlitwy.Na końcu książki jest tabelka, i  tam są te modlitwy, które zdają...

Życzę Radosnego Celebrowania.

Z modlitwą, s.Bonawentura

KLASA DWUJĘZYCZNA BL

KLASA 4

Religia 4

1.Uzupełnij tekst o Karolinie Kózka.

2. Napisz czyją patronką jest Karolina Kózka. ( na podstawie opowiadania poniżej)

KLASA 5

Język polski

1.Wykonaj kartę pracy o Święcie Dziękczynienia ( dla nieobecnych jest w załączniku)

2.Dyktando "Hymn Polski"

1. Przeczytaj str.43-47 i wykonaj ćw.1, str.49

• Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Życzę Wszystkim spokojnego, rodzinnego

i udanego Święta Dziękczynienia pełnego radości, wdzięczności i ciepła.

wych. Krystyna Skoczeń

Religia 5

KLASA 6

Napisz czy podoba ci się postawa Marcina Kozery (str.189).

Czy Ty czujesz sięPolakiem i tak jak on stanąłbyś w obronie swojej ojczyzny? (minimum 10 zdań)

Religia 6

Str.25 - dokończyć ćw z lekcji.

Przepisać do zeszytu 7 uczynków miłosierdzia co do ciała.

Wybierz jednego świętego i zrób o nim notatkę do zeszytu, wklej zdjęcie.

KLASA 7

1. Z j. pol.: proszę czytać- str. 68.

2. Z historii - sprawdzian z odzyskania niepodległości [z sześciu zdań zapisanych w zeszycie].

Religia 7

KLASA 8a

Język polski

Uzupełnij tekst „ Być Polakiem” pamiętając o zasadach pisowni wielką i małą literą.

Geografia

Symbole narodowe Polski oznacz następująco:

- wszystko co dotyczy tematu Flaga Polski oznacz 1

- wszystko co dotyczy tematu Godło Polski oznacz 2

- wszystko co dotyczy tematu Hymn Polski oznacz 3.

Proszę przynieść klej, nożyczki i kolorowe bibułki do pakowania prezentów , bo będziemy robić witraże świąteczne .

Religia 8a

Przygotować się do Testu z katechez Nr 12 i 13

Przeczytać Katechezę nr. 17, str 42-43

Zrobić Ćwiczenie /ACtivity str. 43

KLASA 8b

Nauczyć się pięknie czytać na ocenę str. 58

Proszę ponadrabiać zaległe zadania z j.polskiego, historii i geografii ( uczniowie, którzy nie oddali zadań).

Przygotować się do ustnej odpowiedzi na temat: " Jak wyglądało moje Święto Dziękczynienia".

str.29 zad.1,2

str.30 zad.3

str.31 zad.5

str.32 zad.7

Religia 8b

1. Dokończ ćwiczenia 1, 2 str. 24

2. Naucz się"Ojcze Nasz" po angielsku

KLASA I LO

W związku z bardzo przyjemnym świętem dziękczynienia I LO ma bardzo mało zadań. Każdy ma sobie wybrać jakikolwiek temat , o którym się uczyliśmy w tym roku i go pięknie zaprezentować klasie. Oczywiście to jest na ocenę. Macie to przygotować jakbyście byli nauczycielami (ciekawostki i może możliwość odpowiadania na pytania uczniów).

DODATEK

W sobotę będziemy gościć wizytację z Instytutu Pamięci Narodowej z Polski. Wasze świetne przedstawienie z okazji święta niepodległości sprawiło, że będziemy to robić jeszcze raz. Proszę ubrać się podobnie, czyli elegancko (możecie przynieść ubrania na zmianę). Natalia proszę przynieść swoje przeniśne pianino. Będziemy tylko grać i śpiewać, może gdzieś wrzucimy parę wierszyków. Nic nowego, nie ma potrzeby się stresować. Do zobaczenia

KLASA II LO

1.Po wszystkich wspaniałych uroczystościach w które włożyliśmy dużo wysiłku i zaangażowania powoli powracamy do normalnego trybu zajęć.

W sobotę zaczniemy omawiać " Pana Tadeusza", a także będziemy uczyć się o rejonie Wielkopolski. Dlatego proszę klasę o przygotowanie informacji na temat Poznania, Gniezna, Lichenia i Wrześni. Możecie zrobić krótką prezentację o każdym miejscu lub wybrać jedno miasto i przygotować więcej informacji na jego temat. Zadanie będzie na ocenę . Można je wykonać w zeszycie lub zrobić prezentację na swoim chromebook i przynieść do szkoły.

W sobotę odwiedzi nas ważny gość z IPN i tak jak już  mówiłam ubierzcie się znów elegancko  lub zabierzcie ubranie do przebrania w szkole , będziemy śpiewać , a Marta i Emilka i Natalka - powtórzcie swoje wiersze.

KLASA III LO

1. str.86, Cw. 1

Cale cwiczenie musi byc wykonane PISEMNIE, poniewaz bedzie Wam potrzebne do Matury. Moze byc w formie opisowej jako esej lub tylko odpowiedzi na pytania, ale najwazniejsze abyscie potrafili opowiedziec swoimi slowami calosc opowiadania ze  str.82-84.

2. Przygotuj przynajmniej 2-3 strony na Google slide na temat Twojego wybranego tematu na Mature czyli Pytanie Maturzysty. Przyslijcie  obydwa zadania na moj email barbarajaniak11@gmail.com . Jesli macie pytania , to napiszcie .

Przyniescie chrombook.

Zycze Wszystkim udanego Swieta Dziekczynienia